23-25 квітня відбулися одразу 5 регіональних зустрічей для учасників спільноти Західного, Північного, Східного, Південного та Центрального регіонів – одночасно в онлайн та офлайн форматах. 

Як і на першій подібній зустрічі, яка проходила 3 та 4 квітня для громадських радників Північно-Західного регіону, основними фокусами заходів були: 

– презентація та обговорення  основних результатів діяльності  організації за минулий рік;

– стратегування над подальшими кроками, зокрема, щодо реалізації  положень плану її організаційного розвитку на 2021-2023 роки;

– знайомство з новими учасниками спільноти – випускниками 8-го набору навчальної програми для громадських радників

24 квітня голова організації Анатолій Левчук наживо відкрив регіональні зустрічі на прямому включенні з регіонами. Він висловив вдячність учасникам, які змогли долучитися до заходів у регіонах та висловити своє бачення стосовно розвитку спільноти, підкреслив важливість та величезний потенціал подібних живих зустрічей у розрізі обміну досвідом, напрацювання успішних алгоритмів роботи, та вирішення поширених проблем учасників спільноти, а також побажав усім плідної роботи. 

Порядок денний зустрічей був адаптований під актуальний стан справ та потреби учасників організації в конкретному регіоні – аби мати більше часу на обговорення конкретних кейсів та тем, цікавих безпосереднім учасникам. 

Так, жваві дискусії точилися, зокрема, над такими темами: 

  • комплексні індикатори оцінки діяльності Голови, Координаційної  ради та Регіональних координаторів, а також самих громадських  радників;
  • узгодження питань організаційного розвитку та стратегічних напрямів діяльності організації;
  • хто такі громадські радники для влади та хто для громади? 
  • залучення ресурсів для реалізації проектів в організації: від ідеї до успішного втілення;
  • інтеграція нових учасників у спільноту та налагодження каналів комунікації;
  • підвищення кваліфікації громадських радників  – як новачків так і учасників попередніх наборів; 
  • як пов’язані можливості для громадських радників та заповнення моніторингової форми? 
  • запровадження та використання можливостей дистанційного навчання для нових наборів громадських радників;
  • інформаційний простір громадських радників: на що варто звернути увагу.

Учасники також виокремили низку проблемних питань, часто спільних для різних регіонів, які вимагають дій та рішень як з боку Координаційної ради, так і від самих громадських радників: 

– відсутність доступної та актуальної інформації про діяльність робочих груп у спільноті, а також про механізми долучення до наявних або ж створення нових тематичних груп на запит спільноти; 

– пошук ресурсів та нових підходів до проведення офлайн-заходів як важливого елементу формування команди, налагодження  горизонтальних та вертикальних зв’язків, зародження нових ідей та проектів;

– створення можливостей для залучення до діяльності організації фахового психолога – з метою підтримки громадських радників, які працюють з вразливими спільнотами, або в ускладнених (зокрема карантинних) умовах;

– перегляд підходу до регіонального розподілу в організації, та, як наслідок – зміна структури управління нею;

– актуалізація напрямків розвитку менторської програми для громадських радників, яка довела свою ефективність під час навчання 8–го набору;

Результатом зустрічей стало створення планів роботи регіонів на поточний рік, які, в тому числі, відображають такі важливі для спільноти аспекти як налагодження безпечного та ефективного внутрішнього комунікаційного простору для громадських радників; формування системи підготовки, реалізації та оцінювання проектів в організації; приведення структури управління організацією  у відповідність до потреб її учасників та з урахуванням наявних у спільноти ресурсів; старт роботи з формування індикаторів та критеріїв оцінювання діяльності спільноти; посилення менторської програми з урахуванням стратегічних напрямків діяльності організації. 

Про перші здобутки за цими напрямками учасники планують розповісти вже за кілька місяців на Другому літньому таборі громадських радників у Карпатах (якщо дозволить епідемічна ситуація в країні). 

Приємним та корисним доповненням до  зустрічей у регіонах стали актуальні “заходи у заході” – тренінги “Профілактика професійного вигорання” та “Психічне здоров’я і чому воно важливе? Стрес і депресія: як підтримати себе у важкі часи?”.

Оцінити статтю
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Вас може зацікавити

У Карпатах відбувся табір громадських радників

13-15 серпня у Карпатах пройшов вже Другий літній табір громадських радників, який об’єднав понад 30 учасників та учасниць з різних областей України.

Ключ до успіху – в спільному розумінні та баченні майбутнього організації

15 травня відбулася он-лайн зустріч громадських радників «Майбутнє АГРУ: план 2021», покликана сформувати у спільноти однакове розуміння тих процесів та змін, що відбуватимуться в організації у поточному році.

меморандум
Партнерство – це завжди нові можливості та розвиток

Асоціація громадських радників України долучилася до Меморандуму щодо створення Національної мережі організацій громадянського суспільства України.

the-real-loser-of-this-election
Розпочалися регіональні зустрічі ГО “АГРУ”

3 та 4 квітня у Луцьку відбулася перша з анонсованих раніше регіональна зустріч для учасниць та учасників Північно-Західного регіону.

головне загальне фото зустрічі
На зустрічі 13 та 14 березня обговорили важливі напрямки діяльності організації

Протягом 2 днів у столиці координаційна рада Асоціації, партнери та експерти, залучені до розвитку спільноти громадських радників, обговорювали основні здобутки організації у 2020 році, зокрема, у частині забезпечення внутрішнього врядування, навчання та інтеграції нових учасників, фінансової життєздатності тощо.

Коментарі