
Партнерство – це завжди нові можливості та розвиток
Асоціація громадських радників України долучилася до Меморандуму щодо створення Національної мережі організацій громадянського суспільства України.
Знайти серед представників влади, підприємців, волонтерів, благодійників тощо, людей, які готові допомагати незахищеним та вразливим жителям громади – у маленьких містечках та селах доволі важко, але все ж реально, якщо гарно попрацювати. Адже для влади це може стати додатковим піаром, для власника магазину – вдячними новими клієнтами і так далі.
А що необхідно зробити, щоб самі мешканці громади допомагали один одному, а особливо тим, хто найгостріше потребує підтримки? Що може бути мотиватором чи поштовхом для них?
Одну з можливих відповідей на ці питання знають громадські радники, які змогли вдало реалізувати благодійну акцію, що за дуже короткий час змогла об’єднати спільною метою майже тисячу людей.
Акція #КолоДоброти полягала у тому, що користувачам Facebook запропонували зробити будь яку добру справу для найбільш незахищених перед пандемією та її наслідками жителів їх громад, написати про це пост з фото чи відео, та передати цей виклик двом своїм друзям, які мали зробити те ж саме, і так далі.
Перший пост був опублікований 17 липня громадською радницею Мариною Кудіновою з Казанки, Миколаївської області, а вже за два місяці кількість її учасників зросла до 812!
Тобто, 812 людей допомогли іншим людям: подарували одяг, купили продукти харчування, забезпечили школярів канцтоварами, провели онлайн-заняття щодо можливостей допомоги та захисту людям під час карантину; організували майстер-клас з випікання домашнього хлібу, виготовлення захисних масок чи хенд-мейду (прикрас, сумок) тощо, виготовляли та дарували людям обереги, та багато-багато іншого!
Громадська радниця Марина Казаченко з Києва, яка провела для всіх охочих два вебінара про те, як спекти смачний домашній хліб на заквасці, переконана: “Хліб – це те, що об’єднує родину, зігріває та дарує надію. Енергетика, закладена вами у хліб, здатна заспокоювати та відновлювати емоційну та психологічну рівновагу. А коли ви ділитесь нею – вона в рази примножується та посилюється. Живий хліб відновлює здоров’я усіх, і це – наш вклад у здоров’я майбутніх поколінь”.
Марина впевнена, що випічка хліба може бути не лише гарною сімейною традицією, а й стати додатковим доходом для людей, можливо, навіть сімейним бізнесом. Вона мріє про власну пекарню живого хліба, де могли б працювати і люди з інвалідністю. А свою участь в акції Коло доброти вона мотивує так: “На вебінарах я ділилася не лише своїми секретами випічки, а й частинкою своїх переконань та внутрішнього світу, де допомога іншим – правило, а не виключення”.
Дякуємо Марині за смачні лайфхаки та глибокі думки, якими вона поділилася з нами, та бажаємо якнайшвидшого втілення її мрії!
Також ми хочемо щиро подякувати кожному учаснику та учасниці акції за їх велике добре серце та бажання допомагати іншим.
І ми впевнені, що добро, яке ви зробили, обов’язково до вас повернеться примноженим. Бо саме так працює Коло доброти!
Акція проводилася в рамках проекту “Підтримка малих громад в умовах COVID-19”, що реалізовувався за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” на рівні 35 громад у 17 областях України, а участь у його виконанні брали 39 громадських радників та радниць, що мешкають у цих громадах.
Асоціація громадських радників України долучилася до Меморандуму щодо створення Національної мережі організацій громадянського суспільства України.
Протягом січня – лютого 2021 року Громадські радники та радниці, члени ГО “АГРУ” пройшли навчання “Активізм без пошкоджень та проваджень”. Це навчання стало першим кроком до налагодження партнерства з Асоціацією УМДПЛ та ЦЕДЕМ. Серію онлайн тренінгів було проведено в рамках проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства” за підтримки – USAID Україна та Isar Ednannia.
Коментарі