
Партнерство – це завжди нові можливості та розвиток
Асоціація громадських радників України долучилася до Меморандуму щодо створення Національної мережі організацій громадянського суспільства України.
Історія про те, як маючи лише 400 тисяч гривень можна за 90 днів силами натхненних сердець 39 громадських радників та радниць змінити на краще ситуацію з допомогою в подоланні наслідків пандемії тим, хто цього потребує у 35 громадах з 17 областей України.
Майже півмільйона гривень – достатньо потужний ресурс, якщо він спрямований на конкретні заходи в межах громади будь якого великого селища чи невеликого міста в України. Але, на жаль, на мапі України не можливо виокремити жодного населеного пункта, який би не потребував певної допомоги у подоланні наслідків пандемії коронавірусу. Допомогти усім – також неможливо, адже ККД такої роботи буде близько 0.
Тому, з урахуванням географії проекту, цифра у півмільйона виглядає вже не так вражаюче, адже це в середньому трохи більше 11 тисяч гривень на громаду, або 122 гривні на громаду в день. А це навіть занадто скромно, чи не так?! Проте саме такими скромними були вихідні показники, які визначали наявні можливості та ресурси спільноти громадських радників реалізувати цей проект.
Не менш приземленими та наближеними до реальності були й очікувані результати – орієнтовані, в тому числі, на те, що одна людина фізично спроможна зробити для реалізації проекту у вільний від роботи та сім’ї час (його ще називають “особистим часом” або “часом на відпочинок”).
Але, “відпочинок – для слабаків” красномовно натякали досягнення учасників проекту вже з перших днів його реалізації. А підбиваючи підсумки, можна сміливо говорити, що його виконували 39 супергероїв та супергеройок, які зробили все можливе, аби допомогти у своїх громадах тим, хто цього найбільше потребує, але самі завжди залишалися “в тіні” і продовжували наполегливо шукати нові й нові можливості для допомоги.
Ці люди є найбільшою цінністю, сформованою та об’єднаною в рамках роботи над проектом, адже без їх натхнення та небайдужості досягти бодай десятої частини зробленого було б неможливо. І хоч зазвичай цінні речі приховують від сторонніх поглядів, ми хочемо ще раз подякувати їм за роботу і відданість:
Аліна Сарнацька, Анжела Бабкіна, Василина Кіщак, Вєлта Пархоменко, Галина Федюра, Денис Рєзнік, Дмитро Калінін, Іванна Гриців,Інна Білоус, Ірина Ємельянова, Ірина Островська, Лариса Карпова, Людмила Скиба, Марина Бублик, Марина Казаченко, Марина Ковалик, Марина Кудінова, Марина Маринич, Марія Никитюк, Микола Охонько, Михайло Шмигельський, Наталія Василенко, Наталя Калужська, Наталя Клименко, Оксана Мелікова, Оксана Орел, Оксана Созонюк, Олена Андрушкевич, Олена Бобровська, Олена Хомич, Олеся Рожнатова, Ольга Андоленко, Сергій Козаченко, Сергій Фрецюк, Тетяна Моісеєва-Шиленко, Тетяна Сергієнко, Фьодор Руденко, Юлія Калашнікова, Яна Шкуратова.
Більше інформації про учасників проекту можна знайти тут.
Надзвичайно ціннісною складовою цього проекту була безпосередня робота з тими людьми, які виявилися найбільш вразливими через наслідки поширення коронавірусу та введених карантинних обмежень. Контакт і живе спілкування, можливість вислухати та порадити мали синергетичний ефект, який суттєво примножував позитивні впливи цієї роботи.
Пропонуємо вам найбільш вражаючі цифри та факти про результати проекту, якими можна пишатися:
Напрям “Підтримка людей з інвалідністю в умовах COVID-19”
Напрям “Функціонування системи протидії та попередженню домашньому насильству в умовах COVID-19”
Напрям “Соціальна згуртованість, малий бізнес та фермери”
Загальна інформація по проекту детально в наступній інфографіці.
Нагадаємо, що проект “Підтримка малих громад в умовах COVID-19” реалізовувався ГО “Асоціація громадських радників України” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” на рівні 35 громад у 17 областях України, а участь у його виконанні брали 39 громадських радників та радниць, що мешкають у цих громадах.
Асоціація громадських радників України долучилася до Меморандуму щодо створення Національної мережі організацій громадянського суспільства України.
Протягом січня – лютого 2021 року Громадські радники та радниці, члени ГО “АГРУ” пройшли навчання “Активізм без пошкоджень та проваджень”. Це навчання стало першим кроком до налагодження партнерства з Асоціацією УМДПЛ та ЦЕДЕМ. Серію онлайн тренінгів було проведено в рамках проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства” за підтримки – USAID Україна та Isar Ednannia.
Хоча коронавірус практично повністю змінив ритм нашого життя і вніс серйозні корективи у наші плани, він не зміг стати на заваді непереборному бажанню радників зустрітися, нехай і віртуально. І це сталося: 26 грудня понад 70 громадських радників, партнери, донори та міжнародні гості стали учасниками події, яка дозволила спільноті об’єктивно оцінити свої здобутки та помилки, зрозуміти […]
Навчання визначено одним з основних пріоритетів розвитку спільноти громадських радників у стратегічному плані її діяльності до 2023 року включно.
Якщо Вам небайдужий розвиток вашої громади, ви розумієте її проблеми, прагнете змін і готові докладати зусиль на допомогу громаді, ви – саме та людина, яку ми шукаємо, щоб поповнити лави нашої спільноти, що об’єднала небайдужих з усіх куточків України.
Коментарі