Ідея організувати волонтерський рух у своєму містечку виникла у громадської радниці Марини Кудінової з смт Казанка Миколаївської області, яка у новинах побачила як у великому місті молодь об’єдналася для доставки стареньким ліків та продуктів харчування. Відзначивши, що ідеї та ініціативи людей, котрі прагнуть допомогти іншим, є дуже розрізненими, їй спало на думку, що таку хаотичну активність необхідно об’єднати, згуртувати та підтримати.

Щоб налагодити комунікацію всередині своєї громади, Марина:

  • створила у Viber-групу “Волонтери. Казанка” та розіслала запрошення до неї в інші спільноти за інтересами;
  • дослідила хто і яку волонтерську роботу готовий виконувати, щоб люди, яким потрібна допомога, розуміли, чим займається група, а волонтери – свою роль у процесах;
  • знайшла адміністратора, який приймає дзвінки від, тих хто потребує допомоги;
  • взяла на себе роль координаторки та піарниці цього проекту.

Волонтери зосередилися на допомозі кільком цільовим групам, які є найбільш вразливими до наслідків карантинних обмежень і поширення коронавірусу: медики та маломобільні люди, старенькі. Основними їх досягненнями нині є:

  • виявлення маломобільних людей, яким критично потрібна допомога, активна комунікація з посадовими особами медзакладів (ЦПМСД та ЦРЛ, швидка, лабораторія), депутатами округів тощо;
  • організація оплати комунальних платежів маломобільним людям, стареньким;
  • координація отримання та розподілу матеріальної допомоги від благодійників (продукти харчування, маски, антисептики, тканини і фурнітура для пошиття масок, окуляри, щитки, бахіли, рукавички для лікарів).

Завдяки ініціативі громадської радниці, місцеві жителі точно знають до кого звертатися у разі потреби в допомозі або бажання допомогти.

Оцінити історію
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Коментарі