Навчання визначено одним з основних пріоритетів розвитку спільноти громадських радників у стратегічному плані її діяльності до 2023 року включно.

Варто зазначити, що цим планом передбачені не лише відбір та навчання нових громадських радників, а й підвищення кваліфікації та профільне навчання вже дійсних активних учасників та учасниць організації. А для того, щоб оптимізувати та адаптувати навчальну програму до нових викликів та рамок карантинних обмежень – вона зазнала низки суттєвих змін.

Однією з інновацій є запровадження менторської програми, покликаної сформувати мережу наставників, які супроводжуватимуть навчання, виконання домашніх завдань, комунікацію нових громадських радників між собою та з експертами/тренерами, а також їх інтеграцію у спільноту.

Наявність такого компоненту навчання абсолютно відповідає світовим трендам: адже нині професія наставника є дуже затребуваною – від бізнес-структур, і до соціальної сфери та прогресивних державних інституцій.

Природно, що основна увага програми буде націлена на формування  чіткого розуміння специфіки роботи громадських радників у громадах, особливостей їх комунікації та мережування, а також налагодження партнерств на місцях з усіма зацікавленими сторонами.

Крім того, учасники навчання зможуть отримати і низку прикладних “м’яких навичок” (soft skills), які стануть їм у нагоді не лише у ролі громадських радників, але й у професійному, особистому житті, та побудові взаємозв’язків у соціумі.

Так, зокрема, програма включатиме такі блоки:

  • історія створення спільноти громадських радників та АГРУ
  • місія, візія, цінності спільноти
  • тайм–менеджмент
  • що таке менторство
  • навички ментора
  • акценти в комунікації
  • підходи у мотивації
  • система взаємодії та підтримки в менторському колі

Стати менторами могли всі громадські радники та радниці, які виявили бажання, та відповідали таким основним критеріям:

  • є активними в своїх громадах
  • готові вчитися та навчати
  • готові приділити наставництву достатню кількість особистого часу 

Важливою умовою є те, що свою роботу ментори виконуватимуть на волонтерських засадах. Проте, Асоціація громадських радників України організація докладатиме всіх зусиль, аби якнайшвидше знайти можливості для винагороди їх важливої місії.

На конкурсній основі було відібрано 18 людей, які вже 18 листопада розпочнуть активну підготовку до менторства.

Перший набір громадських радників, що навчатимуться за оновленою програмою, розпочне навчання вже у грудні цього року. Подати свою анкету на участь у навчанні можна за посиланням.

Менторська програма дозволить значно посилити внутрішню спроможність організації до навчання та підвищення кваліфікації своїх учасників, а також дасть можливість громадським радникам-наставникам та/або тренерам залучатися до навчальних процесів інших правозахисних організацій, обмінюватися досвідом та кращими практиками.

Нагадаємо, що нині спільнота має 21 сертифікованого тренера з числа громадських радників, які проводять тренінги, зокрема, на такі теми: “Лідерство та командоутворення”, “Тайм менеджмент”, “Повноваження ОМС”, “Інструменти контролю за владою”, “Механізми участі на місцях”, Бюджет та бюджетні процеси”, “Комунікація”, “Медіаграмотність”, “Вразливі верстви населення”, “Протидія дискримінації”, “Контроль за бюджетними коштами”, “Медіація”, “Протидія домашньому насильству”.

Також, для організації ефективного процесу напрацювання рішень та вирішення певних проблем, спільнота має команду з 20 фасилітаторів, які пройшли 24 годинну навчальну програму з базових навичок фасилітації. Нині фасилітатори залучаються до обговорення об’єднуючих ідей та викликів, а також допомагають шукати порозуміння в громадах.

Оцінити статтю
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Вас може зацікавити

Ключ до успіху – в спільному розумінні та баченні майбутнього організації

15 травня відбулася он-лайн зустріч громадських радників «Майбутнє АГРУ: план 2021», покликана сформувати у спільноти однакове розуміння тих процесів та змін, що відбуватимуться в організації у поточному році.

безпека
25 громадських радників успішно пройшли навчання Активізм без пошкоджень та проваджень

Протягом січня – лютого 2021 року Громадські радники та радниці, члени ГО “АГРУ” пройшли навчання “Активізм без пошкоджень та проваджень”. Це навчання стало першим кроком до налагодження партнерства з Асоціацією УМДПЛ та ЦЕДЕМ. Серію онлайн тренінгів було проведено в рамках проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства” за підтримки – USAID Україна та Isar Ednannia.

Соцуіальне підприємництво
Соціальне підприємництво – симбіоз розвитку, допомоги та активізму

Як відкрити ресторан чи створити виробництво одягу та не лише отримувати прибуток, а й розпочати позитивні зміни у своїй громаді?

Нефорум
Підбивали підсумки року та ділилися планами на майбутнє – громадські радники провели перший онлайн НеФорум

Хоча коронавірус практично повністю змінив ритм нашого життя і вніс серйозні корективи у наші плани, він не зміг стати на заваді непереборному бажанню радників зустрітися, нехай і віртуально. І це сталося: 26 грудня понад 70 громадських радників, партнери, донори та міжнародні гості стали учасниками події, яка дозволила спільноті об’єктивно оцінити свої здобутки та помилки, зрозуміти […]

Результати проекту
Основні результати проекту “Підтримка малих громад в умовах COVID-19”

Історія про те, як маючи лише 400 тисяч гривень можна за 90 днів силами натхненних сердець 39 громадських радників та радниць змінити на краще ситуацію з допомогою в подоланні наслідків пандемії тим, хто цього потребує у 35 громадах з 17 областей України.

Коментарі