Повномасштабна війна, що вже майже 7 місяців триває на нашій землі, змусила чимало людей залишити свої рідні домівки. Більшість з них – жінки та діти, які в цей час потребують особливої підтримки та допомоги, адже через високий рівень безробіття та нестачу коштів не можуть задовольнити навіть свої первинні потреби: у їжі, гігієнічних та лікарських засобах, одязі тощо.

Гуманітарний батальйон АГРУ спільно з партнерами з перших тижнів вторгнення працюють над забезпеченням жінок, що внаслідок війни опинилися в кризових ситуаціях.

«Від 24 лютого 2022 року мільйони українців змушені були стати внутрішньо переміщеними особами, тікаючи від війни.Після відступу російських військ із Київської області багато сімей приїхали до столиці шукати більш безпечне місце. В Києві та області рівень безробіття постійно зростає, існує гуманітарна криза, наслідками якої є нестача коштів на первинні потреби: їжу, гігієнічні засоби, дитяче харчування, також помітна відсутність життєво важливих медикаментів, сезонних речей. Тож ми намагаємось всіляко допомогти жінкам з таких сімей, що опинилися дійсно в складному становищі», – зазначила Олена Щепелева, громадська радниця, представниця Гуманітарного батальйону АГРУ.

В рамках співробітництва з Мережа правового розвитку, міжнародною гуманітарною організацією «Людина в біді» People in Need Ukraine та БО Позитивні Жінки Київ гуманітарну допомогу у вигляді харчових продуктів довготривалого зберігання, дитячих та жіночих засобів гігієни, речей для повсякденної гігієни, харчування для дітей отримали понад 260 осіб, серед яких:

  • вагітні жінки й породілля;
  • люди літнього віку;
  • багатодітні сім‘ї у тому числі ті, які залишилися без житла;
  • жінки з інвалідністю, паліативні жінки, жінки, які мають складні діагнози (хворі на діабет, мають онкологічні захворювання, постковідні ускладнення) та ті, які наразі перебувають у реабілітаційному стані після перенесення складних операцій;
  • жінки, які залишилися без засобів для існування через те, що втратили роботу.

115 посилок було відправлено для сімей з Київської області, у села, що постраждали в результаті збройної агресії: Мощун, Бородянка, Калинівка, Довбиш, Згурівка, Ворзель.

Також допомогу отримали в центрі в місті Черкаси, де проживають понад 20 тимчасово переміщених осіб, переважно жінки похилого віку та жінки, які мають інвалідність, з міст, де наразі ведуться активні бойові дії.

Окрім того, спільно з Марш Жінок громадські радники надали допомогу жінкам з малими дітьми, забезпечивши їх дитячими візочками та колисками.

Гуманітарний батальйон АГРУ разом з партнерами продовжують свою діяльність для допомоги постраждалим від війни та усім, хто найбільше цього потребує. Адже розуміємо, що тільки так – у єдності, небайдужості й взаємопідтримці ми здолаємо усе та неодмінно переможемо!

Проєкт «Малі логістичні маршрути гуманітарної допомоги для малих громад, постраждалих від бойових дій» впроваджувався за підтримки міжнародної гуманітарної організації «Людина в Біді» (People in Need Ukraine), в рамках ініціативи SOS Ukraine.

Оцінити статтю
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Коментарі