Пандемія дуже сильно змінила життя більшості українських громад. Однією з основних проблем є вимушене закриття маленьких підприємців через обмежувальні карантинні заходи. 

З одного боку – люди втрачають роботу, яка їх годувала, а з іншого – пересічному жителю громади стало проблематично купити необхідні предмети побуту (ті ж шкарпетки, білизну, канцелярські товари і матеріали для творчості дітей тощо). Часто пропозиція цих товарів обмежена асортиментом супермаркету, але багато маленьких громад не мають доступ і до них (через обмежувальні заходи або віддаленість магазинів).

Один із шляхів вирішення цієї проблеми з’явився несподівано. Коли громадський радниці з міста Покровська Донецької області Тетяні Моісєєвій-Шиленко знадобилися певні товари для господарства, а потрібні магазини були закриті, вона вирішила не замовляти товари з інтернету, а підтримати місцевого виробника, який через карантин був змушений припинити свою роботу. 

Придбавши потрібний та якісний товар Тетяна запропонувала іншим мешканцям робити теж саме. Для цього вона вирішила створити майданчик для містян, де вони зможуть ділитися інформацією про ті чи інші товари місцевого виробництва, замовляти та придбавати їх. 

За місяць створена Тетяною Facebook-група об’єднала 4724 учасники, було обліковано 2258 оголошень та понад 9300 коментарів. Люди активно спілкуються, діляться своїми проблемами і намагаються їх разом вирішити, тому група більше нагадує дружнє коло громади, ніж просто онлайн ринок.

За прикладом Покровська подібні онлайн-ринки було організовано громадськими радниками і в інших громадах в різних областях України.

Оцінити історію
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Коментарі